logo

Reklama

Tu môže byť práve Vaša reklama 

Facebook
Samozrejme, sme tu pre Vás aj na FACEBOOKU.

Klikni a spoj sa s ostatnými z Našej komunity.
Skodaforum.sk

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 HTP 47 kW, interiér, tuning 
Autor Správa
Okolo idúci registrovaný uživateľ

Založený: Ut, 29.Aug.2017 - 14:11:23
Poďakoval: 0 x
Poďakovaní: 0 x
Prítomný: 5h 15m 55s
Stredne číslo je ? (3): 3
Odoslať #21  Re: HTP 47 kW, interiér, tuning
Toto mi hovorí, že by som mal mať právo tú palubovku narezať a vopchať tam kastel. Ale i tak, lobby a spol. Bál by som sa. To len pre odľahčenie.

Poďme ďalej. Čo by to obnášalo domontovať tam merač teploty oleja? Je niekde na motore pripravené miesto pre snímač? Alebo kam ho umiestniť? Vo Felícii som videl doplnenú prírubu pod olejový filter, akýsi krúžok, v ktorom je zasunutý snímač a napojili to na palubný počítač namiesto teploty vzduchu tuším vonku (vonkajšia teplota). Ale do HTP neviem, či je tam dosť miesta. A tiež je otázka, nakoľko by také meranie bolo presné.
Zobrazovač by som mohol dať medzi budíky (otáčkomer a tachomer) do dolnej polky, tam žiadne znaky nie sú. Pravda ak tam vlezie. Aspoň tam nezostane nevyužité miesto. Uvažoval som i o doplnení merania spotreby pomocou tohto, ale to som vzdal. Bolo by to zložité a čo by mi to pomohlo. Ale teplotu oleja by som vedieť rád, pretože poznáme povesť haťapiek, že áno, tak že čo na tom je pravdy. A ak, hľadal by som možnosti nápravy (premiestniť katalyzátor alebo ho aspoň odizolovať od bloku, zlepšiť chladenie oleja a tak). Ak teplota neprelezie cca 120°C, nie je čo riešiť.
Takže ak by niekto o niečom vedel, mohol by prispieť. Príp. sa môžeme dohodnúť.
Dík

Ne, 24.Sep.2017 - 14:29:35
Profil Odoslať e-mailovú správu
Obrázok používateľa

Založený: Po, 12.Jún.2017 - 10:00:42
Prítomný: 2h 3m 7s
Odoslať #22  Re: HTP 47 kW, interiér, tuning
posunul si sa v tom, ci este nie?

Št, 28.Sep.2017 - 10:51:58
Registrovaný užívateľ a pokročilý expert

Založený: Št, 20.Sep.2007 - 22:13:03
Poďakovaní: 18 x
Prítomný: 18d 14h 12m 6s
Odoslať #23  Re: HTP 47 kW, interiér, tuning
asi takto. to su veci ktore boli na š100 a tam sa da zatočiť elektricky snimač tlaku oleja. ja to mam jen tak stale v mot. priestor lebo ked z pepasujem motor tak nahodim da svojho odskušať 2-3tis. km.

Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.

Št, 28.Sep.2017 - 20:55:35

Odoslať #24  Re: HTP 47 kW, interiér, tuning
Prepáč, ale veľmi som nepochopil. Čiastočne áno. Ináč o teplote oleja vraj riadiaca jednotka vie a dá sa vyčítať. Ale zmieňovaný ScanGauge to nedá kvoli softvérovej nekompatibilite, pýtal som sa na to rovno u nich. Chcem zobrazovač v kabíne, najradšej cez tú zbernicu. Ak by to bolo priveľmi zložité či príliš drahé, tak to vzdávam. Diaľnice nejazdievam. Ešte by možno šlo nájsť ten snímač a pripichnúť sa naň. Ak sa impedančne oddelím nejakým MOSFET-om, alebo najjednoduchšie kvalitným OZ, malo by to byť cesta. Potom stačí doplniť vhodný prevodník a nejak to skalibrovať, čo by bolo najťažšie. Začínam uvažovať, či mi to stojí za to.
Teraz riešim centrálne zamykanie. Väčšinu času čakám na diely. Konečne by som ich mal mať pohromade, tak dúfam, že cez víkend to dám. Potom budem riešiť indikačku nedovretých dverí na palubovke a potom niečo ďalšie.

Št, 28.Sep.2017 - 21:59:41

Odoslať #25  Re: HTP 47 kW, interiér, tuning
Som myslel že všetky merače si chceš dorobiť tak som dal foto tlaku oleja že ako mam poriešenu rozvodku najjednoduchšie kam by sa dalo zapojiť el snimač tlaku oleja.

Št, 28.Sep.2017 - 23:08:36

Odoslať #26  Re: HTP 47 kW, interiér, tuning
Či som pochopil. Zrepasoval si motor a ten budík tam máš pre kontrolu, či je všetko v poriadku? Ale ak je elektrický, tak čo tam tá zelená hadica? Netlačí cez ňu olej?

Pi, 29.Sep.2017 - 08:10:44

Odoslať #27  Re: HTP 47 kW, interiér, tuning
Tam ide o to aby som ti ukazal ako som sa napojil na olejovy tlak čo najjednoduchšie a ostava aj origo čidlo zapojene. To je mechanicky tlakomer a tam sa da dať aj el.

Pi, 29.Sep.2017 - 08:53:22

Odoslať #28  Re: HTP 47 kW, interiér, tuning
Jaj tak.

Tlaku skúsim veriť, postačila by teplota.

Pi, 29.Sep.2017 - 21:52:10

Odoslať #29  Re: HTP 47 kW, interiér, tuning
Pravdepodobne merače nechám bokom. Momentálne zvažujem rádio. Chcem aby ladilo s palubovkou. Najradšej by som mal OEM. Ale podmienka je, aby to rádio vedelo SD/microSD alebo USB. CD nie je potrebné. Prednostne jednodinové, dvojdin v núdzi (nech mám kam odkladať okuliare). Neviete niekto náhodou o takom rádiu? Ak by sa takého niekto zbavoval, môžeme sa dohodnúť. Cenou by som to chcel udržať pod 50€, max. do stovky. Dík

Št, 09.Nov.2017 - 13:38:27

Odoslať #30  Re: HTP 47 kW, interiér, tuning
Pozeral som rádiá, až som akosi nevedel, čo chcem. Tak rádio zatiaľ nechám súčasné a rád by som doriešil repráky. Stredobasy som sa rozhodol nechať stávajúce, hoc stoja za prd - alebo to rádio, ale do auta dobré. Ale neviem vystáť výškače. Ich zvuk by som opísal asi ako "chladný" a s prevýšením na horných stredoch. Pred nimi sú elyty 4,7μF, pomohlo vymeniť ich za zvitky 3,3μ, ale mohlo by to byť i lepšie. Chcel by som tie výškače vymeniť, otázka je, za aké. Možno by to tiež chcelo výhybky pred stredobasy. Systému pokus-omyl by som sa rád vyhol, v aute v tomto ročnom období nemám chuť laborovať. Tak ak niekto vie, mohol by poradiť. Vopred dík.

Ut, 21.Nov.2017 - 15:52:55
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.