logo

Facebook
Samozrejme, sme tu pre Vás aj na FACEBOOKU.

Klikni a spoj sa s ostatnými z Našej komunity.
Skodaforum.sk

Domény (skodaforum.sk a skodaklub.sk) a fórum sú na predaj.
V prípade Vážneho záujmu nás prosím kontaktujte na kontakt [@] skodaforum.sk. Ďakujeme

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 43 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 Spojkovy pedal nejde zatlacit 
Autor Správa
Okolo idúci registrovaný uživateľ

Založený: Po, 18.Máj.2015 - 15:22:34
Poďakoval: 0 x
Poďakovaní: 0 x
Prítomný: 12h 7m 51s
Stredne číslo je ? (3): 3
Odoslať #11  Re: Spojkovy pedal nejde zatlacit
dakujem,skusime tu spojku vymenit-to som aj tak planoval,lebo tu uz mam...
chcel som zistit ze co mam este kupit aby mi to technik mohol urobit hned pri vymene spojky,ale to asi vopred nezistim...
vypustit kvapalinu a dat znova na ten valec asi nepomoze?

So, 16.Jan.2016 - 07:54:42
Profil Odoslať e-mailovú správu

Odoslať #12  Re: Spojkovy pedal nejde zatlacit
upravene info o vzniku problemu.

pedal obcas padal dole-raz za cas.teraz naposledy pedal padol a nedal sa nohou pocas jazdy zatlacit hore.tak syn ked zastavil posunul pedal hore a az odvtedy je tvrdy.

So, 16.Jan.2016 - 09:42:07

Odoslať #13  Re: Spojkovy pedal nejde zatlacit
potrebujem zistit v com mam problem este pred tym ako dam auto do servisu-uz mi totiz povedal jeden zo servisu ze za 300eur urobia vymenu mojej spojky,ktoru mam kupenu, a dodaju hlavny spojkovy valec-80eur a druhy valec 70/90eur v tej cene 300/320e aj s robotou..
dnes som pozeral nadobu na brzdovu kvapalinu-ja tam nic nevidim.inak synovi ten pedal padol uplne dole a zasekol sa az ked ho na mieste vysunul hore.mozno tam je problem s tou kvapalinou,co ked nebudem vediet dopredu ma bude stat aj 320eur...inak na nete som nasiel sp.valec za 35-54eur,vymenu spojky v servise nepotrebujem,to mi znami s mojou pomocou urobi za 50eur.zial auto mi neodtiahne k nemu a kym sa k nemu dostanem rad by som si zohnal nahradne diely sam.
zato tolko zistujem,inak aj brzdovy pedal ide na zaciatku uplne lahko ked mam nastartovane,dnes este skusime so synom brzdy ci idu nejdu-auto mame od domu cca 1km.

Ne, 17.Jan.2016 - 08:56:33

Založený: Pi, 03.Júl.2015 - 06:38:37
Poďakovaní: 6 x
Prítomný: 2d 3h 45m 47s
Odoslať #14  Re: Spojkovy pedal nejde zatlacit
Tak teda, ked mas prazdnu nadrzku na kvapalinu, to bude jeden z problemov. Brzdovy pedal je makky ci brzdy brzdia? Ze je pedal tvrdy bude zaseknutym brdzovym valcom, bud to hlavnym ale najjskor spojkovym. Moja teoria je, valec rachol,vtedy vytiekla kvapalina a pri naslednom povoleni sa niekde zasekol.

Vec dalsia, spojku mas svoju kupenu a pyta 300€ len za vymenu spojky?! To je viac nez dost. Daj to urobit dobremu mechanikovy, ten ti spojku vymeni a podla potreby vymeni aj poskodeny valec. Cena prace odhadom 100€ plus cena valceka.

Ne, 17.Jan.2016 - 16:58:22
Registrovaný užívateľ expert
Obrázok používateľa

Založený: Ne, 05.Okt.2008 - 13:07:32
Poďakovaní: 31 x
Prítomný: 1d 21h 8m 48s
Highscores: 1
Odoslať #15  Re: Spojkovy pedal nejde zatlacit
takze nemas kvapalinu v nadobke? potom ti asi prdol valec a kvapalina ti vytiekla.....ved spojku mas kupenu, kup este jeden valcek aj druhy valcek, zanes to tvojmu mechanikovy nech ti vymeni spojku a nech vymeni ten valcek ktory bude zlyyy....ten druhy mozes vratit ked ho nepouzijes..

Nádherne ženy a kvalitná tráva, vitaj u nás, toto je Bratislava.

Ne, 17.Jan.2016 - 18:46:43
Profil Zobraziť webovú stránku používateľa

Odoslať #16  Re: Spojkovy pedal nejde zatlacit
300/320eur pytaju spolu za vymenu spojky+oprava spojkovych valcov plus vymena

Po, 18.Jan.2016 - 11:21:03
Obrázok používateľa

Založený: Št, 24.Júl.2008 - 18:56:02
Poďakovaní: 8 x
Prítomný: 1d 14h 4m 24s
Odoslať #17  Re: Spojkovy pedal nejde zatlacit
Spojkový pedál ti padne sám od seba alebo až po stlačení sa nevráti? V akom stave ti zostala spojka po spadnutí pedálu zopnutá alebo rozopnutá a teraz po zdvihnutí pedálu je v akom stave. Ak zostala zopnutá tak niektorý valček treba pozrieť či a ktorý tečie. Po zdvihnutí pedálu ti nevyskočila niektorá tyčka z valčeka? Ak zostala rozopnutá ako keď je stlačený spojkový pedál problém bude pravdepodobne v prítlačnom tanieri. Keď ešte fungovala spojka nešmýkala? Spojkový valček na prevodovke máš kde na prírube kde sa spája prevodovka s motorom alebo na druhej strane prevodovky napravo od štartra. Ak máš tú druhú, tak pod valčekom je páka na ktorú tlačí valček smerom dole skús tú páku potiahnuť smerom hore toto platí len ak je spojka rozopnutá. S tou kvapalinou som to celkom nepochopil lebo nádobka pre spojku aj brzdu je spoločná máš ju prázdnu? Aj tak je to najlepšie rozobrať a pozrieť v čom je problém dnes nie je problém v objednávaní dielov ráno objednáš a poobede alebo na druhý deň ráno ho máš doma..

Po, 18.Jan.2016 - 11:48:09

Odoslať #18  Re: Spojkovy pedal nejde zatlacit
tak problem bol v spojke-lamela uplne znicena.dakujem vsetkym za pomoc.valceky boli ok,aj kvapalina v nadobe

St, 20.Jan.2016 - 06:09:42

Odoslať #19  Re: Spojkovy pedal nejde zatlacit
zdravim,nakoniec mi vymenili tu spojku,bola fakt zla,spojkove valceky nie, a na neoficialny blok napisali este oprava prevodovky a vymena oleja zaco bol doplatok 100eur

PRECO ALE TO PISEM TERAZ PO 2ROKOCH A 2 MESIACOCH OD OPRAVY-

VCERA SOM ISIEL PREDBIEHAT A RADIT NA 3KU RYCHLOST,JAK SOM ZARADIL PEDAL SA STRATIL,UZ SOM HO NOHOU NENASAHAL.ZASTAL SOM A BOL UPLNE NASPODU,TAK SOM HO POPOSUVAL UZ JE NA MIESTE ALE NEZARADIM RYCHLOST A PEDAL SA TAZKO STLACA...

co to moze bit?obnovilo sa poskodenie prevodovky co opravovali?co tam na nej mohli opravovat-blizsie info nemam.
sondujem co to moze bit,aby som mal nejake info pred odtahom do servisu,aby mi zes neratali aj to o com neviem ze budu robit...

NENAJDE SA MI NIEKO KTO BY TO NA MIESTE POZREL,PRIPADNE POTOM AJ OPRAVIL???
ALE NEJAKE INFO
DAKUJEM ZA SECKO INFO

P.S AKY MODEL PREVODOVKY MALA 1.5 75KW R.V 2001

POSLEDNE KROKY KTORE SOM ROBIL KED TO ESTE ISLO----STLACIL SPOJKU A ZARADIL 3KU STUPEN,POTOM SMYK STRATA PEDALU,A UZ SOM PRI ZASTAVENI NEVYRADIL,,,,CIZE MA PRITOM SMYKU ASI VYRADILO Z RYCHLOSTI A JA SOM DOSIEL TYCH 200METROV ZOTRVACNOSTOU NA PARKING.UZ NEZARADIM....

Pi, 16.Mar.2018 - 08:18:38
Obrázok používateľa

Založený: Ne, 05.Okt.2008 - 13:07:32
Poďakovaní: 31 x
Prítomný: 1d 21h 8m 48s
Highscores: 1
Odoslať #20  Re: Spojkovy pedal nejde zatlacit
ak mas zly ten pedal tak potom bude nieco zasa stou spojkou, keby nieco v prevodovke bolo tak spojkovy pedal by bol ok podla mna....nezaradis ani pri vypnutom motore na mieste?

Nádherne ženy a kvalitná tráva, vitaj u nás, toto je Bratislava.

Pi, 16.Mar.2018 - 20:43:24
Profil Zobraziť webovú stránku používateľa
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 43 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.