logo

Facebook
Samozrejme, sme tu pre Vás aj na FACEBOOKU.

Klikni a spoj sa s ostatnými z Našej komunity.
Skodaforum.sk

Domény (skodaforum.sk a skodaklub.sk) a fórum sú na predaj.
V prípade Vážneho záujmu nás prosím kontaktujte na kontakt [@] skodaforum.sk. Ďakujeme

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 
 7-stupnove DSG-cko - zopar otazok 
Autor Správa
Okolo idúci registrovaný uživateľ

Založený: Ut, 24.Jan.2012 - 22:52:10
Poďakoval: 0 x
Poďakovaní: 0 x
Prítomný: 0s
Odoslať #1  7-stupnove DSG-cko - zopar otazok
Zdravim!

Kupil som predvadzacku Octaviu III, 1,6TDi CR 77kW / 250Nm, 8000km s najnovsim 7-stupnovym DSG-ckom. Je to fakt super, ale prekazaju mi nejake malickosti a preto mam zopar otazok:

1. da sa preprogramovat riadiaci software DSG-cka? Trosku mi prekaza, ze ked netlacim na pilu, tak DSG ma snahu kvaltovat co najvyssi stupen a teda ist do kopca na 7-cke pri 1200 ot/min nie je nic chutne pre dvojhmotak. Takisto je to uz pocutelne, ze sa motor dusi. A v sportovom rezime je (na moj vkus) pre diesel trosku prestreleny rozsah otacok.

2. vie niekto ziskat data (je jedno odkial, napr.can-bus) o aktualnych otackach motora a aktualne zaradenom prevodom stupni na DGS ?

3. vie niekto, ako by sa dalo v manualnom rezime radenia rychlosti na DSG prehodit +/- ? (proste tak, ako na rally autach - potiahnem paku = zaradim vyssi p.s. - zatlacim paku = zaradim nizsi p.s.)

Za vase odpovede dakujem!

Ut, 24.Jan.2012 - 23:30:18
Profil Odoslať e-mailovú správu

Založený: Ut, 24.Jan.2012 - 22:52:10
Poďakoval: 0 x
Poďakovaní: 0 x
Prítomný: 0s
Odoslať #2  Re: 7-stupnove DSG-cko - zopar otazok
Dnes som presurfoval asi 50 odkazov ohladne Can-Bus, od vyrobcu Bosch az po vyrobcu univerzalneho decodera pre vsetky typy aut za cca 2000,- dolarov a ked som bol so silami na koci, tak ma napadlo toto a vraj by to aj malo fungovat:

kupit druhe budiky a paralelne ich napojit na Can-Bus. Z tychto budikov (a napr. aj z MaxiDotu) nejako precitat info o otackach motora a zaradenom prevodovom stupni. Otacky by som si este vedel predstavit, ze idu v nejakych impuloch (cim viac, tym su vyssie) a podla toho sa vychyli rucicka otackomera. Ale s tym zaradenym prevodovym stupnom ma nic nenapada...:(

St, 25.Jan.2012 - 14:34:35
Profil Odoslať e-mailovú správu
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.